Green Red Orange Blue Black

Direktori Pekerja

Selamat datang ke Laman Web Rasmi Institut Maritim Malaysia (MIMA). Institut Maritim Malaysia (MIMA) - sebelum ini dikenali sebagai Malaysian Institute of Maritime Affairs - adalah sebuah institut penyelidikan yang ditubuhkan oleh Kerajaan Malaysia untuk mengkaji perkara-perkara yang berkaitan dengan kepentingan laut di Malaysia, dan untuk berkhidmat sebagai tumpuan utama negara dalam penyelidikan untuk sektor maritim.

DIRECTORY

NameDesignationE-mail
Management
First Admiral Dato' Chin Yoon Chin (Retired) Director General (DG)  10110@mima.gov.my
Dr. Rizal Abdul Kadir Deputy Director General (DDG)  rizal@mima.gov.my
Shangari a/p Velusamy Senior Secretary (DG)  shangari@mima.gov.my
Hidayah bt Zainuddin Senior Secretary (DDG) hidayah@mima.gov.my
Samsul Kamar b. Omar Driver/Dispatch Rider kamar@mima.gov.my
DOAF's Office
Mahummar Gadaffi Sorilaut Omar Director of Admin & Finance (DOAF) 10113@mima.gov.my
Muslim bin Othman Senior Secretary muslim@mima.gov.my
Admin Unit
Norlida bt. Haji Baharin Admin. Assistant norlida@mima.gov.my
Sambang Anak Bujang @ Muhammad Irfan Aryan bin Abdullah Clerk sambang.irfan@mima.gov.my
Norlina bt. Mohamad Shah Receptionist cum Clerk norlina@mima.gov.my
Mohd. Azrul b. Mohd Tamizi Driver / Dispatch Rider 10108@mima.gov.my
Muhammad Khairul b. Hasan Driver / Dispatch Rider / Office Assistant khairul@mima.gov.my
Finance Unit
Suhaila bt.Asmuni Finance Assistant suhaila@mima.gov.my
Aspamurni bt. Maslan Senior Clerk 10106@mima.gov.my
Resource Unit
Fazdlina bt. Johari Librarian 10112@mima.gov.my
Mohammad Nadzrin b. Safiei Clerk nadzrin@mima.gov.my
Publication Unit
Mohd. Arshad b. Atta Mohamad Editor 10103@mima.gov.my
Zainol Azman b. Shamsudin Senior Graphic Artist (SGA) zainol@mima.gov.my
Corporate Communications Unit
Cdr. Nur Azmel b. Awaludin RMN Head  10107@mima.gov.my
Information Technology
Mohd Hafizul b. Roslan IT Officer / Corporate Communication Unit hafi3ul@mima.gov.my
Centre for Maritime Security & Diplomacy (MSD)
Martin A. Sebastian Senior Research Fellow (Centre Head) sebastian@mima.gov.my
Vacant Researcher (R)  
Vacant Researcher (R)  
Nor Izwani bt. Md. Sukor Senior Secretary izwani@mima.gov.my
Centre for Ocean Law & Policy (OLAP)
Datin Sharina bt. Shaukat Senior Research Fellow (Centre Head) sharina@mima.gov.my
Amy Aai Sheau Ye Senior Researcher (SR) 10101@mima.gov.my
Mok Lay Yong Senior Researcher (SR) lay@mima.gov.my
Muhamad Shafiq b. Ismail Researcher Assistant (RA) shafiq@mima.gov.my
Suzainah bt. Saidin Senior Secretary suzainah@mima.gov.my
Centre for Coastal & Marine Environment (CMER)
Cheryl Rita Kaur a/p Dalbir Singh Senior Researcher (Centre Head) 10109@mima.gov.my
Nurul Ashikin bt Zakaria Researcher (R) 10104@mima.gov.my
Nurul Asmera Researcher (R) 10105@mima.gov.my
Vacant Researcher Assistant (RA)  
Fauziah bt Daud Senior Secretary 10111@mima.gov.my
Centre for Maritime Economics & Industries (MEI)
Vacant Fellow (Centre Head)  
Cdr. Ang Chin Hup RMN (R) Researcher (R) 10102@mima.gov.my
Vacant Researcher  
Vacant Senior Secretary  
Centre for Straits of Malacca (SOM)
Vacant Fellow (F) (Centre Head)  
Jalila bt. Abdul Jalil Senior Researcher (SR) jalila@mima.gov.my
Sumathy Permal Senior Researcher (SR) sumathy@mima.gov.my
Vacant Researcher (R)  
Ida Haryati bt. Idris Senior Secretary idaharyati@mima.gov.my
Visiting Fellow
Prof. Dr.Vivian L. Forbes Visiting Fellow vivian.forbes

Contact Info

logo

Address:
B-06-08, Megan Avenue II
12, Jalan Yap Kwan Seng
50450 Kuala Lumpur, Malaysia

Telephone:
(603) 2161 2960

Facsimile:
(603) 2161 4035

E-Mail:
[email protected]

LATEST NEWS

Thumbnail   The Maritime Institute of Malaysia and Japan Institute for International Affairs co-hosted the inaugural workshop on Japan Malaysia Maritime Cooperation in Tokyo on 18 July 2017. The workshop was the...
Thumbnail Cdr Ang Chin Hup (R)Researcher atCentre for Maritime Economics & Industries The Indian Ocean Rim Association (IORA) hosted the IORA Training programme on ‘Enhancing Sustainable Port Services &...
Thumbnail Cdr Ang Chin Hup ( R )Researcher at theCentre for Maritime Economics & Industries On the 27th – 29th June 2017, port officials from Malaysia participated in the Green Port and Port Safety Forum in...

Laman Utama  |   W3C  |   Peta Laman  |   Piagam Pelanggan  |  Sumber Pautan  |    Pautan Web  |   Dasar Privasi |   FAQ |   Berita Terkini |   Laporan Sea Views |   Penafian |   Hubungi Kami

The Government of MalaysiaIntegrated System Pemantauan Aduan Agensi Awam    Malaysian Maritime Enforcement Agency    The Royal Malaysia Navy    Marine Department Of MalaysiaUniversiti Malaysia Sabah

 



Hubungi

Alamat:
B-06-08, Megan Avenue II
12, Jalan Yap Kwan Seng
50450 Kuala Lumpur, Malaysia

Telefon:
(603) 2161 2960

Faksimili:
(603) 2161 4035

E-mel:
[email protected]

Kalendar Aktiviti

Isn Sel Rab Kha Jum Sab Ahd
1
2
3
4
5
6
7
9
10
12
26
27
28
29
30
31
Sabtu, 19 Ogos 2017 17:01

Pengunjung Web

0.png0.png8.png5.png5.png1.png4.png
Hari Ini280
Semalam563
Minggu Ini3043
Bulan Ini9984
Jumlah Kunjungan85514

Kaunter Hit

22305